12 Aralık 2013 Perşembe

Demet ALTINYELEKLİOĞLU-Pargalı ve Hatice

Pargalı ve Hatice

Gölgesinden doğan bir prenses ve hırsında boğulan bir sadrazam.
Kader, onları biraraya getirecekti.

Biri, öfkesi kılıçtan keskin, gazabı bin ölüme bedel bir babanın, Yavuz Sultan Selimin biricik kızı. Geleceğin padişahı Süleymanın kız kardeşi. Hatice Sultan. Diğeri, büyük hayalleri olan bir köle. Pargalı İbrahim. Hayat onları büyük acılarla, öfkelerle biledi. Yüreklerinde aşk yerine kin ateşleri yaktı. Hatice, örselenmiş genç kızlığının ve yitirilmiş, gizli bir tutkunun ruhunda yarattığı enkazın altında ayakta durmaya çalışıyordu. Pargalı, sınır tanımayan hayallerinin ve içinde sakladığı korkunç sırrın mayaladığı intikam duygusuyla mucize arıyordu. Ve bir gün yolları kesişti. Herkes, içlerini yakan ateşin söneceğini, fırtınaların dineceğini sandı. Oysa kalplerinde küllenen ateş, Osmanlının tarihini değiştirecekti.

www.d&r.com.tr

Demet Altınyeleklioğlu  'nun Osmanlı hanedanlığı ile ilgili kitaplarını okumuş beğenmiştim.Pargalı ve Hatice konunun meraklısına yazılmış.Ancak çok uzun geldi bana, tekrarlar var ,daha kısa ve öz olsa daha zevkli olabilirdi.Okumasanız da birşey kaybetmezsiniz.

3 yorum:

  1. malesef hiç okuyamadığım yazarlardandır kendileri , her defasında elim giderken bir şey durduruyor sanki, inş tekrar notumu alıyorum:)

    YanıtlaSil
  2. yazarın kitapları hızlı akıyor ve okunuyor.. ama geride hiç bir iz bırakamıyor.. çerez niyetine okunabilir diye düşünüyorum...

    YanıtlaSil
  3. Dediğiniz gibi, okunuyor bitiyor o kadar :)

    YanıtlaSil