6 Mart 2012 Salı

GÖÇEBE- Stephenie MEYER

GÖÇEBE  , Stephenie MEYER 'in  Alacakaranlık Serisinden  sonra okuduğum kitabıdır.
Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.

Geriye kalan vahşi birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie'nin bedenini alan ruh, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.

Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar.

Zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan Stephenie Meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.
Göçebe ve Melanie yalnız değillerdi.
ben vardım bir de ..

hani okuduğunuz kitabın içindesinizdir ya , roman kahramanı ile bütünleşirsiniz.
burada iki kişi vardı beni yanlarına kabul etmeleri zor oldu :)

iyi ki oradaydım ..Ian mı Jared mi derseniz ? bir düşünelim bakalım derim ;)


3 yorum:

  1. Kitabın konusu çok ilginç geldi, yazraın alacakaranlık serisinin ilk iki kitabını okumuştum ama bu kitabının konusu çok özgün geldi, paylaşımınız için teşekkürler:)

    YanıtlaSil
  2. ben bu kitabı okuyup, blogda da yazmıştım.beğenmiştim.

    YanıtlaSil
  3. ben de okuyalı epey zaman oldu , kitap paylşımlarıma nereden başlayacağımı bilemedim de en sevdiğimden daldım konuya :)

    YanıtlaSil