21 Şubat 2011 Pazartesi

Stieg Larsson - Arı Kovanına Çomak Sokan Kız

“Sizi uyarıyoruz: Millennium üçlemesi kesinlikle bağımlılık yapıcı.”

-The Guardian“Dönüp tekrar tekrar okumak istiyorsunuz. Millennium üçlemesi bu milenyumun en iyi üçlemesi.”

-John Timpane, Philadelphia Inquirer“Stieg Larsson’u okumak, sert bir kahve gibi sizi canlandırır… Kitaplar sıra dışı bir şekilde aksiyon dolu ve düpedüz bağımlılık yaratıcı. Larsson son derece zeki bir aktivist ve feminist olmanın yanı sıra Tanrı vergisi bir aksiyon yazarlığı yeteneğine de sahip…”

-David Kamp, New York Times“Kasırga gücünde bir roman. Alexandre Dumas’ın Üç Silahşörler’ini veya Charles Dickens’ın romanlarını aynı hararetli heyecanla okumuştum. Olağandışı… Hiç gocunmadan söylüyorum: Muhteşem.”

- Mario Vargas Llosa, El Pais“Larsson üstün bir yazar. Kurgunun birçok katmanını sıkıca bir ipe bağlıyor ve sayfa sayfa okuyucuyu sürüklüyor. Kitabın sonu, böyle bir seride isteyebileceğiniz her şeyi size veriyor.”

-Leonard Zeskind, Kansas City Star“Her yeni nesil Salander ve Blomkvist’i bir gün okuyacak ve onların dünyasına kapılacak.”

-Sarah Weinman, BN.com“Şu anda yaşadığımız hayatı yüzlerce ve yüzlerce heyecanlı sayfada yeniden keşfetmek isteyen kimse bu üçlemeyi kaçırmasın. Son kitabın muhteşem bir kurgusu var. Kitap, çağdaş edebiyatın en mükemmel sonlarından birine doğru ilerledikçe kitap hiç bitmesin istedim.”

-Alan Cheuse, Chicago Tribune“Kalbinizi durduracak sahnelerde polisiye edebiyatın en unutulmaz karakterleriyle tanışmaya hazırlanın. Bu kitap Larsson’un ismini edebiyatın en orijinal ve tutkulu seslerinden biri olarak tarihe kazıyor.”

-Ellen Shapiro, People“Millennium serisi dünya çapında benzersiz bir yayıncılık mucizesi.”

-Kate Mosse“Hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak; bu kitabı da gecenin ilerleyen saatlerine dek okuyacaksınız. … İsveçli bir bilgisayar manyağının bizi soluksuz bırakabileceğini kim düşünebilirdi ki?”

-Daily Express“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak. ”

–Sunday Times
 
 
Bunlar kitabın arka kapağında yazanlar . Günlerdir uykusuz kalmama sebep  muhteşem millennium üçlemesinin üçüncü kitabı.
Lisbeth ilk iki kitap kadar ön plana çıkmıyorsa da  adı geçen bölümler kafanızda şimşekler çaktırıyor ve yine onun kırık tebessümü ile okurken buluyorsunuz kendinizi.
Erika bu kitapta favorim oldu :)
Okuyun kendinizi alamayacaksınız.

2 yorum:

  1. Bu üçlemeyi bir haftada deli gibi gözlerim şişerek bitirdim: )

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) hep sürsün istedim, ya da serinin devamını okumak..

      Sil